Інфекційні хвороби котів

Інфекційні хвороби котів

Насьогодні у ветеринарній медицині виділяють досить багато хвороб сімейства котячих, які можна віднести до категорії інфекційних - тобто збудник цих хвороб різними шляхами ( повітряно - крапельним, аліментарний з їжею, трансмісивним - через кров та інші внутрішні рідини) передається від істоти до істоти і викликає подібні клінічні прояви - симптоми деякі з цих хвороб притаманні тільки котам інші можуть вражати тварин, що не належать до сімейства котячих і навіть людини, так звані антропозоонози.

Деякі з цих хвороб успішно лікуються, інші  є не виліковними за визначенням. Тож розберемося докладніше першим найбільш небезпечним захворюванням на яке хворіють котячі є сказ. Сказ - вірусна хвороба на яку можуть хворіти більшість савців включно з людиною. На стадії розгорнутої клінічної картини ця хвороба є практично не виліковною.
Оскільки збудник вражає центральну і переферійну нервову систему істоти перебіг хвороби зазвичай пов'язаний з невимовними стражданнями, нестерпним болем. Єфективного лікування, повторного, практично не існує. Тому значення профілактики сказу складно переоцінити. В нашій країні профілактика сказу не є примусовою, але відповідальні власники розуміючи небезпеку цієї хвороби не бажаючи наражати на ризик захворювання, як саму тварину так і себе та членів своєї родини, роблять своїм котам щеплення від сказу щорічно. Вакцини що на сьогодні використовуються для щеплення сказу досить дієві і коштують помірно, тому автор наполегливо радить  власникам котів, особливо тих, що залишають межі оселі і теоретично можуть контактувати з іншими тваринами, не нехтувати щорічним щепленням від сказу. Крім того якщо ви наприклад будете перетинати кордон зі своїм улюбленцем прикордонна митна служба обов'язково вимагатиме  відмітку про щеплення вашої тварини від сказу.
Сказ, безумовно, найнебезпечніша , але не єдина інфекційна хвороба, що вражає котячих.
Давно і добре відомий так званий інфекційний рінотрахеїт котів. Хвороба має досить різноманітні прояви, вражається як слизова оболонка верхніх дихальних шляхів, коньюктива очей так і поверхня бронхів та  альвеол , в цьому випадку хвороба перебігає як бронхопневмонія. Збудників кілька, найчастіше це герпес або кальцевірус, рідше хламідія або бордетелла бронхосептіка.
Інфекційний рінотрахеїт за визначенням є виліковною хворобою,  для людини її збудники не містять загрози.
Втім перебіг цієї хвороби у котів може бути як легким так і вкрай тяжким, можлива навіть загибель тварини. Тому профілоктувати УРТ котів є сенс, збудники цієї  хвороби до складу  більшості багатокомпонентних вакцин для котів. Також до складу вищезазначених вакцин зазвичай входить збудник так званої панлейкопенії котів - хвороби яка в наподі має назву ,, котяча чумка,,
Ця хвороба не настільки поширена , але не виліковна за визначенням, єдиний шлях захистити тварину від неї це щеплення ( збудник панлейкопенії теж зазвичай входить до складу багатокомпонентних вакцин)
Окрім вищезазначених хвороб останнім часом вивчають і досліджують, раніше  маловідомі інфекційні хвороби котів, як хвороба набутого імунодефіциту лімфосаркома котів , короновірусний інфекційний перітоніт котів( не лякайтесь, це зовсім інший короновірус, безпечний для людини)
Всі ці хвороби мають подібну клінічну картину, загалом прояви мало показові ( млявість, слабкість, зменшення ваги) і діагностують здебільшого лабораторно. Існують імунотохроматографічні тести на збудників цих хвороб.
Відрізняється за проявами хіба що інфекційний перітоніт, при якому в черевневій порожнині накопичується значна кількість густої рідини  солом'яного кольору.
Всі ці хвороби:
- практично невиліковні;
-потребують лабораторного підтвердження;
- не становлять загрози для людини або інших тварин окрім котячих.
Ефективної профілактики ( тобто щеплення) для таких хвороб на сьогодні нажаль не існує.
Окрему групу інфекційних хвороб котів становить так звані гемопаразитози - захворювання , які передаються трансмісивним шляхом(здебільшого кліщами) Це інфекційна анемія кішок (збудник- гемобартомелла) і хвороба Лайма ( збудник- борелія). Випадки захворювання гемобартомелльозом та хворобою Лайма відомі і у людей, тому на сьогодні захист людини від комах і кліщів в лісі стає не тільки питанням зручності і комфорту, а й питанням захисту власного здоров'я. Це питання вирішується використанням хімічних засобів(репілемтів), а також носінням в лісі зручного і сучасного захисного одягу. Що стосується котів, збудники цих хвороб уражають еритроцити, розмножуються в них та викликають їх фрагментацію, зрештою анемію різного ступеню. Тож профілактика цих хвороб спрямована на запобігання укусів кліщів. 
В асортименті зоомагазинів і ветеринарних аптеках зараз є безліч інсектоакарицидних препаратів (нашийників, крапель на холку, тощо) які єфективно захищають тварину від укусів кліщів.
В нашій аптечній мережі Фауна-Вет-Сервіс є широкий вибір препаратів цієї групи будь якої цінової категорії,  тож будь ласка звертайтеся , наші   продавці-консультанти достеменно і кваліфіковано нададуть вам консультацію.
                                Лісових Дмитрій.

Работает на OpenCart
Фауна-вет-сервис © 2021