Піроплазмоз у собак

Піраплазмоз у собак: як не пропустити симптоми і забеспечити якісне лікування

Любителі собак обожнюють вигулювати своїх вихованців в парках, скверах або лісах - там тварини можуть досхочу набігатися, наратися і просто насолодитися природою. Однак в теплу пору року такі прогулянки можуть бути чреваті зараженням собаки піраплазмозом, який переносять кліщі.

Якщо вчасно не виявити симптоми захворювання і не надати термінову медичну допомогу, тварина загине. Фахівці "Фауна Вет-Сервіс" склали список рекомендацій, керуючись якими ви не пропустете навіть незначні ознаки небеспечного захворювання. 

Зверніть увагу. Щоб запобігти зараження собаки, необхідно використовувати спеціальні засоби і препарати: краплі або спреї, нашийники, таблетки. Великий вибір інсектопаразитарних засобів представлений в каталозі ветеринарного інтернет-магазину "Фауна Вет-Сервіс"

Симптоми піроплазмоза

Незважаючи на те, що інкубаційний період триває до двадцяти днів, перші явні ознаки захворювання можуть проявитися вже у другу добу після укусу кліща.

Слід звернутися до лікаря, якщо у тварини спостерігаються:

- млявість - найчастіше собаки втрачають інтерес до всього і просто лежать на своєму місці;

- повна відмова від їжі;

- підвищена температура тіла до 42 градусів.

У деяких випадках через добу після перших ознак зараження собака відчуває полегшення, а її господарі, вирішивши, що пес "просто сумував", так і не знаходять часу піти на прийом до ветеринара. 

Як результат, захворювання розвивається, що виливається в:

- зміна кольору сечі - вона стає темною, іноді навіть чорною;

- поява жовтянки;

- збліднення слизових оболонок;

- пронос, блювота - в деяких випадках навіть з кров'ю.

Тому, якщо ви помітили навіть просту апатію у тварини, відмову від їжі, відразу ж огляньте його шерсть - ймовірно, на шкірі знайдете кліща. Але навіть якщо комахи немає, все одно, як можна швидше відведіть собаку до ветеринара.

Як проводиться лікування

Спочатку тварині робиться ін'єкція - препарат починає вбивати піроплазми, що потрапили у крова. Паразиьт гинуть, а разом з тим йде руйнування еритроцитів, уражених захворюванням. Оскільки вони виводяться через нирки, що може в підсумку спровокувати закупорку вивідних канальців. Як результат - ниркова недостатність!

ВАЖЛИВО! Ось чому ми настійно рекомендуємо звернутися до лікаря при найменших ознаках піраплазмозу! Тоді уражених еритроцитів буде мінімум і нирки впораються з виведенням зруйнованих клітин.

Другий етап передбачає:

- підтримка роботи сердцево-судиної системи

- забеспечення роботи печінки

- прискорення процесу очищення крові.

Благо, існують сучасні, перевірені препарати, що дозволяють забеспечити швидке і ефективне лікування.

Які можуть бути ускладнення

Найчастіше вони проявляються при несвоєчасному зверненні до лікаря. Тоді в крові накопичується безліч уражених і зруйнованих еритроцитів, що і провокує порушення в роботі кровоносної системи, а це вже веде до прояву таких ускладнень, як:

- запалення печінки

- проблеми в роботі серця, в тому числі серцева недостатність

- закупорка кровоносних судие, найчастіше - судин головного мозку

- судомний синдром.

Найбільш частим ускладненням є ниркова недостатність. Якщо вчасно не звернутися по домогу до ветеринара, собака загине.

Але якщо всі процедури по лікуванню варини були проведені при виявленні перших симптомів, а очищення крові виконана в першу добу після використання спеціальних препаратів, що бороться з піроплазмою, то є великі шанси на одужання тварини і уникнити ускладнень.

Пам'ятайте, що наймешне зволікання може врятувати життя вашому улюбленцеві!

 

Работает на OpenCart
Фауна-вет-сервис © 2021